HUSQVARNA FS450 Supermoto

HUSQVARNA FS450 Supermoto

Značka                          HUSQVARNA
Oprávnění                     provoz na okruhu, netřeba oprávnění
Převodovka                  manuální
Rychlostní stupně       6
Rok výroby                   2018
Výkon                            46 kW (série)
Počet míst                    1

Ceník

Cena pronájmu tohoto motocyklu bude vždy stanovena na základě poptávky dle způsobu a délky využití. Možno zapůjčit i pro závodní účely, včetně mechanika a zázemí.

Informativní kalendář obsazenosti

Husqvarna FS 450 Supermoto je špičkový závodní speciál, s nímž lze vyrazit za vítězstvím prakticky ihned po opuštění showroomu. Pověsti a kvalitám tohoto stroje samozřejmě odpovídá jeho nekompromisní konstrukce a použité komponenty.

Do modelového roku 2018 vyrazí FS 450 Supermoto s přepracovaným rámem, vynikajícím oproti dosavadnímu provedení vyšší tuhostí. Zadní pomocný rám, v jehož konstrukci jsou využita i uhlíková vlákna, má ve své nové podobě vynikat o 250 gramů nižší hmotností.

Srdcem FS 450 Supermoto je stále čtyřtaktní jednoválec o objemu 449 cm3 s rozvodem SOHC, který spolupracuje s pětistupňovou převodovkou. Pro modelový rok 2018 ovšem tento motor dostal novou hlavu válce s hmotností sníženou o 500 g. Motor o hmotnosti pouhých 27,3 kg má nyní disponovat výkonem 46 kW (63 k).

Modernizace se dotkla i podvozku a FS 450 Supermoto se vpředu pyšní vidlicí WP AER 48, zatímco vzadu je použita centrální tlumící a pružící jednotka WP DCC. Standardem je zde brzdový systém značky Brembo a kola Alpina s drátěným výpletem a pneumatikami Bridgestone. Přední 16,5palcové kolo obouvá rozměr 125/80 R420, zatímco zadní 17palcové kolo je spojeno s pneumatikou o rozměru 165/65 R420.

Husqvarna FS 450 Supermoto se pak i nadále může pochlubit ovladačem na řídítkách, jehož prostřednictvím lze měnit palivové mapy a rovněž aktivovat systém Launch Control.

Oproti výše uvedené specifikaci, náš závodní speciál disponuje mnohými úpravami. Změna úhlu řízení (strmější o 1 stupeň), o 25 mm kratší kyvná vidlice, pneu Michelin Power Supermoto, Quickshifter, kompletní výfukový systém DVR a úprava motoru vedoucí k navýšení výkonu na 70 k. K motocyklu je sada kompletních mokrých kol, nahříváky pneu, servisní stojan a velká várka náhradních dílů, aby tě případná lehká nehoda nezastavila. Jelikož se jedná o závodní motocykl, je nutné ho provozovat výhradně na závodním okruhu k tomu určeném. Motocykl není pojištěný a veškeré případné škody hradí nájemce!